Що краще вибрати радіатори або теплу підлогу?

Що краще вибрати радіатори або теплу підлогу?

Це питання задається досить часто. Щоб відповісти на нього треба розібратися, в чому відмінність і де застосовується опалювання теплими підлогами а де радіаторами і як працює опалення тим чи іншим способом. При влаштуванні опалення будинку теплими підлогами треба розуміти основні моменти.

Особливості опалення теплою підлогою

Це по перше - опалення будинку теплою підлогою працює в низькотемпературному режимі тобто температура теплоносія, що подається в розподільний колектор теплої підлоги максимум 40-45 С і щоб компенсувати тепло-втрати приміщення при проектуванні опалення теплою підлогою робиться розрахунок петель теплої підлоги, крок укладки труби, товщини утеплювача під трубами теплої підлоги а також товщини стяжки над трубами теплої підлоги тому що саме стяжка має теплоємність, набирає низькотемпературне тепло і передає його приміщенню. Тому опалення теплою підлогою ефективно працює тільки з камінням тобто керамічна плитка, мармур і т. д. Оскільки теплі підлоги низькотемпературна система опалення будинку та підтримує тепло тільки в місці знаходження людини вона є економічною і комфортної але є і ряд недоліків.

Коли не рекомендується опалення будинку теплою підлогою

Теплі підлоги не конвекційна система як наприклад радіатори і вона не може створити конвекційний потік біля панорамних вікон і, як наслідок, створюється можливість їх запотівання. У таких випадках застосовується радіатори або внутрипідложні конвектори і система виходить змішаної тобто теплі підлоги компенсують тепло-втрати приміщення і створюють комфорт а радіатори або конвектори створюють конвекційний потік біля вікон позбавляючи їх від запотівання. Якщо замовник або дизайнер не хоче в інтер'єрі будинку застосовувати кераміку або камінь, а хоче підлогове покриття з дерева від теплих підлог краще відмовитися залишивши їх тільки в санвузлах а основне опалення будинку забезпечити радіаторної мережею. Тому однозначно відповісти, що краще - не можна. Все залежить від технічної можливості приміщення і, що найголовніше, від того, як господар бачить його внутрішню обробку і якими матеріалами.