Буферні ємності для опалення

Буферні ємності для опалення зовні являють собою місткі металеві баки з утепленими стінками. Вони призначені для акумуляції теплової енергії, яка надходить із різних джерел (газових, електричних котлів тощо).

Буферна ємність є важливим елементом опалювальної системи, особливо в таких ситуаціях. Якщо джерелом теплової енергії служить електрокотел, постійна робота якого не сприяє економії грошових коштів з-за високих тарифів на електроенергію. З іншого боку, можна скористатися нічними тарифами. При наявності багатотарифного лічильника можна значно здешевити роботу електричного котла, включаючи його в нічний час.

Буферна ємність дозволить накопичити і зберегти надлишкову теплову енергію, тим самим скоротивши витрати на утримання електрокотла. Якщо у Вас встановлено твердопаливний котел, вимагає систематичної подачі палива, щоб уникнути замерзання води в трубах опалювальної системи. Підкидати дрова вночі – не дуже зручно, а мерзнути у власному будинку по ночах – альтернатива не з кращих.

Це ще один випадок, коли буферна накопичувальна ємність виявиться незамінною. В неї потрапляє нагріта вода, яка буде потроху рівномірно витрачатися на опалення, позбавляючи Вас від необхідності замість сну вручну топити котел.

Як вибрати буферні накопичувальні ємності?

Перш ніж купити буферну накопичувальну ємність слід прорахувати її необхідний обсяг, тип теплообмінника і площа теплообмінного елемента. До вибору потрібно підходити грунтовно, адже від нього залежить ефективність функціонування системи опалення.

Буферний накопичувач також вирішує проблему з нерівномірною віддачею теплової енергії в процесі роботи опалювального обладнання. В основному ця проблема виникає при використанні твердопаливних котлів і обумовлена фазами горіння палива. Під час фази розгоряння і загасання виробляється недостатня для системи опалення кількість тепла. У результаті - в приміщенні буде не дуже тепло. На фазі інтенсивного горіння тепла виробляється з надлишком, тому на певний період часу в будинку стане дуже жарко. Буферний накопичувач дозволить рівномірно витрачати теплову енергію.

Буферні ємності для котлів - комфорт у Вашому будинку

Підводячи підсумки, можна з упевненістю сказати, що буферні ємності для котлів є дуже корисними пристроями, що допомагають значно скоротити витрати на підтримку роботи опалювального пристрою, продовжити життя Вашого котла, запобігаючи підвищений знос топки, а також дозволяють без зусиль і зайвих витрат отримати комфортну температуру у Вашому домі.