Проектування систем опалення водопостачання та вентиляції

Одними з найбільш важливих і складних систем життєзабезпечення будівлі, поряд з системами енергопостачання, є опалювальні, каналізаційні, вентиляційні системи, а також системи водопостачання та водоочищення. Перш ніж приступати до планування або перепланування житлового приміщення, слід спочатку трохи систематизувати свої знання в цій галузі, для того, щоб в результаті не зіткнутися з сумними наслідками.

Проектування опалювальних систем

Наприклад, неправильне проектування опалювальних систем може призвести до незадовільної роботи системи опалення – високих витрат теплоносія і його несправності, надлишку або нестачі тепла для повноцінного обігріву, нерівномірного обігріву.

Враховувати треба і те, що в залежності від приміщення – приватний будинок або квартира – типи опалювальних систем можуть суттєво відрізнятися, так само як і види джерел теплової енергії. Перевага приватного будинку полягає в можливості досягнення повної незалежності від громадських комунальних благ, хоча його проектування систем опалення пов'язане з певними складнощами і не обійдеться без допомоги фахівця.

designing-1

Грамотний підхід до проекту системи опалення дозволить заощадити чимало грошей у майбутньому, зробивши свій будинок тепліше і безпечніше. Але, навіть володіючи великими теоретичними знаннями на практиці можна допустити непоправні помилки, тому проектування і монтаж систем життєзабезпечення слід все ж довірити професіоналу, який допоможе Вам розробити індивідуальний план, провести правильні розрахунки, підібрати оптимальне обладнання і встановити його в потрібні терміни.

designing-2

Проектування систем каналізації і водопостачання

Той же принцип слід взяти за основу, коли справа стосується проектування систем водопостачання і каналізації. Оскільки підвід води і відведення стоків логічно взаємопов'язані, то проектування систем водопостачання і каналізації часто не розглядаються окремо, а об'єднуються в одну задачу. І завдання це також буде відрізнятися для різних типів приміщень. Навіть найпростіша система для приватного будинку вимагає кропітких розрахунків.

Під час проектування систем водопостачання крім складання схеми трубопроводу з правильним розрахунком всіх ухилів, вибору обладнання та комплектуючих, типу водовідведення, слід враховувати передбачуваний обсяг споживання води і спосіб прокладки і розводки труб. А в проектуванні систем каналізації – ще й спосіб збору та утилізації стоків, безпечне відстань каналізаційної системи від інших підземних комунікацій, в тому числі і від водозабірних споруд. Звичайно, цей список можна продовжувати далі. І всі ці нюанси Вам допоможе прорахувати команда наших фахівців. Ми не тільки надаємо широкий вибір обладнання, але також складаємо і реалізуємо проекти систем життєзабезпечення будівель «під ключ», і займаємося їх обслуговуванням і якісним ремонтом.

Підбір систем водоочищення і фільтрів

Говорячи про джерело водопостачання приватних будинків, не можна не згадати про підбір насосів для свердловин. Вибір насоса багато в чому визначається глибиною, діаметром і приблизним дебітом свердловини. До нього слід підходити грунтовно, так як від нього залежить безперебійне забезпечення будинку водою.

Альтернатива свердловині – колодязь. Підбір насосів для колодязів відбувається приблизно за тими же параметрам, що і насосів для свердловин. Принциповою відмінністю свердловини від колодязя, звичайно ж, є глибина і відповідні характеристики обладнання, що з цього витікають. Але яким би якісним не був насос, для того, щоб він швидко не зламався в ході експлуатації, необхідно визначити якість води, наявність у ній домішок і суспензій.

Оскільки чистота води – важливий чинник не тільки для роботи насоса, але і для кінцевого споживача, варто також задуматися про підбір системи водоочищення.

Грамотний підбір систем фільтрів принесе Вам задоволення від чистої і безпечної води, а також забезпечить довгу роботу пристроїв, які споживають воду.

Проект системи вентиляції

Окремим пунктом слід виділити питання проектування вентиляційних систем.

Створення проекту системи вентиляції включає в себе:

  • інспекцію будинку для визначення його особливостей (внутрішня природна циркуляція повітря і його вологість, тип опалювальної системи, цільове призначення та об'єм будівлі, та інші вихідні дані) і складання технічного завдання;
  • розробка схеми вентиляційної системи з розрахунком її продуктивності;
  • підбір обладнання з урахуванням його потужності та інтенсивності повітрообміну в приміщенні, а також вибір місця його установки.

Якщо мова йде про приватний будинок - в розрахунок входять матеріали, які були використані для будівництва. Також неодмінно повинні враховуватися діючі санітарні, протипожежні, експлуатаційні та будівельні норми.

designing-3

Відсутність правильної вентиляційної системи в приміщенні здатне негативно вплинути на здоров'я і працездатність людини. Саме тому дуже важливо довірити її проектування кваліфікованим фахівцям.

При виборі обладнання рекомендується звернути особливу увагу на сучасні системи вентиляції з рекуперацією тепла, які через особливості своєї конструкції, не тільки забезпечують приміщення чистим повітрям з комфортною температурою, але і зменшують навантаження на системи опалення.