Опалення будинку електричним котлом

Опалювальне устаткування розрізняють по виду використовуваного палива. Найбільш популярне на сьогоднішній день – газове та електричне обладнання.

Опалювальна система – одна з найважливіших систем життєзабезпечення, тому дуже важливо з відповідальністю підійти до купівлі її основних елементів. Опалювальне устаткування розрізняють по виду використовуваного палива. Найбільш популярне на сьогоднішній день – газове та електричне обладнання. Опалення будинку електричним котлом в ряді випадків є єдиною альтернативою газовому опаленню.

На відміну від газового, опалення електричним котлом більш безпечне для навколишнього середовища. Його монтаж не вимагає трудомістких витрат. Вартість устаткування менше і воно відрізняється простотою в експлуатації.

Електричні котли Vaillant

Електричні котли Vaillant

 • Настінний електричний котел доступна альтернатива газовому опаленню
 • Висока ефективність використання енергії
 • Середній ККД до 99%
 • Можливість підключення до двох тарифного лічильника електроенергії
 • Максимальна економія при роботі в години низького тарифу
 • Можливість підключення до трифазної або однофазної мережі

Всі електричні котли Vaillant

Що таке електричний котел? Принцип роботи електричних котлів

Так, власне, що таке електричний котел? В широкому розумінні, електричний котел – це пристрій, в якому теплоносій нагрівається завдяки тепловій енергії, що виділяється електричним струмом. Оскільки існує кілька видів електрокотлів, то в кожному з них це буде реалізовуватися по-різному. Але джерело теплової енергії у них одно і те саме. Вибираючи котел, зверніть увагу на виробника. Великою популярністю останнім часом користуються електрокотли європейського виробництва, наприклад електричний котел Vaillant для опалення. Німецька компанія Vaillant зарекомендувала себе як виробник надійного і високоякісного обладнання для опалення та гарячого водопостачання.

У цій статті ми спробуємо підказати, як вибрати електричний котел для опалення будинку.

 • Отже, перше, на що слід звернути увагу – це продуктивність котла, щоб зрозуміти, якої потужності пристрій Вам необхідно. Стандартний мінімум – 100 Вт на м2. Котли з невисокою потужністю можуть харчуватися від 220V, більш потужним моделям потрібна трифазна мережа на 380V. Перш ніж купувати котел високої потужності, переконайтеся, що трансформатор і електромережу його потягнуть. Для цього необхідно уточнити граничну виділену електричну потужність для Вашого будинку або ділянки.
 • Зробіть вибір між одноконтурним і двоконтурним котлом. Він залежить від того, чи Вам потрібен котел виключно для опалювальної системи або ж для опалення і ГВП.
 • Далі визначитеся зі способом монтажу – для квартир та невеликих будинків цілком підійде компактний настінний котел.

Перш ніж пояснювати принцип роботи електричних котлів, слід зазначити, що в більшості своїй вони бувають трьох типів.

 • Теновий котел – теплообмінний резервуар з вмонтованими трубчастими елементами нагріву (Тенами).
 • Індукційний котел – з індуктивною котушкою, яка генерує змінне магнітне поле.
 • Електродний котел – з перетворювачем, що створює змінне електричне поле.

Принцип роботи ТЭНового котла досить простий і зрозумілий більшості – Тени нагрівають теплоносій (воду або іншу рідину), який циркулює по опалювальній системі.

Принцип дії індукційного котла можна порівняти з роботою котушки, намотаної на трубу з діелектрика, тільки зі сталевим сердечником всередині. Електромагнітні хвилі нагрівають металевий сердечник, надлишкове тепло від якого передається теплоносію. Перевагою таких котлів полягає в тому, що в них немає елементів, які піддаються впливу накипу, адже котушка індуктивності не контактує з водою безпосередньо.

Електричний котел для опалення і гарячого водопостачання

Електродні електричні опалювальні котли нагрівають теплоносій шляхом протікання через нього електричного змінного струму. При цьому нагрів відбувається за рахунок електричного опору.

Як і будь-яке інше пристрій, електричний котел для опалення приватного будинку має свої переваги і недоліки. Традиційно почнемо з плюсів:

 • Безпека. Немає необхідності виведення продуктів горіння, як в котлах, що спалюють паливо. Не потрібно турбуватися про подачу повітря. Виключений ризик вибуху побутового газу.
 • Екологічність. Оскільки відсутній процес згоряння палива, відсутні шкідливі викиди. Тому електрика – це один з найбільш екологічних джерел енергії для опалення.
 • Компактність. Конструкція пристрою передбачає його невеликі розміри, особливо якщо за типом розміщення воно відноситься до настінного. Електричні котли не вимагають окремого приміщення (котельні), тому раціонально використовувати електричний котел для опалення квартири або невеликого приватного будинку, так як обладнання не займе багато місця.
 • Економність. Саме обладнання коштує на порядок дешевше, ніж інші типи опалювальних пристроїв. Відсутні витрати на монтаж димової труби та ін.

Недоліки:

Якщо Вам необхідний електричний котел для гарячого водопостачання та опалення, слід пам'ятати, що при встановленні котлів з великою потужністю потрібно обов'язково дотримуватися певні вимога для електромережі. Залежність від безперебійного живлення (електропостачання) - недолік, властивий всім без винятку електрокотли. Тому, перш ніж встановлювати електричний котел опалення для будинку, потрібно розрахувати навантаження на мережу.

Залежність від безперебійного живлення (електропостачання) - недолік, властивий всім без винятку електрокотлам. Тому, перш ніж встановлювати електричний котел опалення для будинку, потрібно розрахувати навантаження на мережу.

У випадках, коли в будинку відсутня димохід або навіть можливість його установки, якщо немає газопостачання, електричний котел буде оптимальним рішенням.