Електричні проточні водонагрівачі

Проточні водонагрівачі – це пристрої, що нагрівають воду безпосередньо в момент її проходження через нього. Газові та електричні проточні водонагрівачі працюють по одному і тому ж принципу, з тією різницею, що в газових використовується пальник, а в електричних водонагрівачах – ТЕН або не ізольована спіраль. Чим більше потужність такого пристрою, тим швидше буде нагріватися вода.

Єдиним мінусом є те, що потужні електричні водонагрівачі вимагають потужного живлення і не можуть використовуватись в квартирах зі стандартною проводкою. Такі пристрої випускаються для трифазної електромережі. Нагрівачі для однофазної мережі, що має обмеження на максимальну навантаження, теж виробляються, але потужністю не більш 10 кВт. Приміром, для того, щоб одна людина могла повноцінно прийняти душ, необхідна потужність обладнання повинна бути не менше 8 кВт. І це з урахуванням того, що буде використовуватися тільки одна точка водозабору. Незважаючи на це, все одно може виникнути потреба купити електричний проточний водонагрівач.

Проточний електричний нагрівач води

Проточний електронагрівач води стане незамінним у тому випадку, якщо на ділянці, де знаходиться будинок, не проведено газопровід. Тоді використання обладнання з електроживленням буде одним з найбільш оптимальних варіантів.

Єдиний складний вибір, який належить зробити - між проточним і накопичувальним нагрівачем. У накопичувальних приладів є багато переваг, але до недоліків відноситься неможливість миттєво забезпечити людини гарячою водою, якщо вода не була попередньо нагріта. Тут чималу роль відіграє обсяг бойлера – чим він більше, тим довше доведеться чекати. У проточних електронагрівачів такої проблеми немає. Гаряча вода піде відразу, як тільки Ви відкриєте вентиль крана.

Електричний нагрівач проточної води

Проточний нагрівач електричний також має свої недоліки. До них найчастіше відносять велике споживання електроенергії і підвищене навантаження на електромережу. З першою заявою ще можна посперечатися. Прилад споживає електрику тільки безпосередньо в момент його використання. На відміну від бойлерів, електронагрівачі не змушені постійно підтримувати задану температуру води і повинні працювати цілодобово. Витрати будуть рівно такими, наскільки економно мешканці ставляться до витрати водних ресурсів.

Не варто забувати і про те, що від напору води багато в чому залежить, наскільки ефективно буде працювати електричний нагрівач проточної води. Чим більше Ви зробите натиск, тим менше буде температура і навпаки. Якщо система водопостачання будинку не може підтримувати необхідний напір води, краще пошукати нагрівач з іншим принципом функціонування.