Конденсаційні газові котли

В Європі конденсаційні газові котли Vaillant давно користуються виправданим попитом. Українські споживачі все ще відносяться до конденсаційним котлів з певним недовір'ям, яке поступово розвіюється завдяки вигідності і надійності даного типу котлів.

При виборі газового котла для системи опалення будинку слід приймати до уваги низку необхідних параметрів. Велике розмаїття опалювального обладнання на ринку України може дезорієнтувати необізнаного покупця. І навіть якщо вибір пав саме на газовий котел, то і тут можуть бути варіанти, адже за повнотою використання енергії палива виділяють класичні і конденсаційні газові котли. Традиційні котли використовують лише ту кількість енергії, яка виділяється при повному згорянні об'ємної одиниці палива, без урахування теплоти конденсації водяної пари. Конденсаційні газові котли, відповідно, використовують і її.

Принцип роботи газових конденсаційних котлів

Вся справа в тому, що, незважаючи на існуючі міфи, конденсаційні котли Vaillant по своїй надійності нітрохи не поступаються класичним. За рахунок чого так виходить? Про це ми поговоримо далі.

Необхідно зрозуміти, як працює конденсаційний котел, для того щоб розібратися в його перевагах та недоліках. Спробуємо пояснити доступно, так би мовити, «на пальцях».

Конденсаційний котел має ККД умовно 110%. При цьому, принцип роботи газових конденсаційних котлів дуже простий – тепло забирається з димових газів і відправляється в теплоносій. Чим холодніше буде теплоносій, тим легше передати йому тепло. З цього випливає, що якісна робота котла в режимі конденсації досягається в межах до 50С.

Такий принцип роботи конденсаційного котла, крім першої і явної переваги, розкриває і його слабку сторону. А саме: він буде ідеально і максимально ефективно працювати з низькотемпературної системою опалення – теплими підлогами і радіаторної низькотемпературної системою. Якщо в будинку спроектована саме така система опалення, то вибір очевидний.

Переваги конденсаційних газових котлів:

  • Економічна ефективність. Опалення конденсаційним котлом дозволяє при правильному розрахунку системи істотно зменшити витрати газу – на 15-20%. Це досягається за рахунок того, що енергія, яка витрачається на утворення пари, також використовується.
  • Відносно недорогий монтаж. Низька температура відхідних газів дає можливість використовувати димарі з пластмаси, установка яких менш витратна.
  • Простота і зручність в експлуатації і обслуговуванні.
  • Екологічність. Кількість шкідливих викидів у відхідних газах значно нижче, ніж при використанні традиційного газового котла, оскільки високотехнологічний пальник зводить до мінімуму можливість неповного згоряння газу.
  • До ще одного плюса найчастіше відносять низький рівень шуму. Але цей пункт особливо критичний лише у випадку, якщо котел розташований у житлових приміщеннях, що використовують часто.

Опалення газовим конденсаційним котлом

Таким чином, вибираючи опалення газовим конденсаційним котлом, Ви не тільки заощаджуєте свої гроші, але і робите свій невеликий внесок у захист навколишнього середовища. Єдині недоліки конденсаційних котлів – недоцільність їх використання у високотемпературних системах і досить велика вартість. Останнє твердження, досить спірне, оскільки такий котел відрізняється високою окупністю. Обладнання має тривалий термін служби і набувається з розрахунком на довготривале використання. За цей час він встигає не тільки повністю окупитися, але і дозволяє відчутно економити.

Так само, як і його традиційний «побратим», газовий котел конденсаційного типу буває настінним і підлоговим. Підлогові котли характеризуються підвищеною потужністю і використовуються в основному в офісних і промислових приміщеннях. Настінні – краще для опалення приватних будинків або квартир. За рахунок своєї компактності вони не займають багато місця.

Використовувати конденсаційні опалювальні котли можна як для опалення, так і для гарячого водопостачання. Для цього існують конденсаційні одноконтурні та двоконтурні котли. Робота двоконтурного конденсаційного котла схожа на роботу колонки проточного типу. Одноконтурні котли для опалення і ГВП оснащені, як правило, триходовим клапаном, який перемикає гарячий теплоносій на нагрів бойлера непрямого нагріву. При правильному розрахунку кількості води на одну людину, такі котли переважно використовувати для опалення і приготування гарячої води для санвузлів у будинках з двома і більше санвузлами.

Дуже важливо при виборі котла звертати увагу на якість обладнання та репутацію виробника. За останніми опитуваннями в рейтингу кращих моделей знаходяться опалювальні котли німецької компанії Vaillant. Вони відрізняються високотехнологічним виконанням і надійністю.