Опалення будинку газовим котлом

Система опалення є однією з основних систем життєзабезпечення приватного будинку. Опалювальний котел можна сміливо назвати серцем цієї системи. У наш час існує безліч видів котлів – газові, електричні, твердопаливні та рідкопаливні, комбіновані. Опалення газовим котлом вважається самим затребуваним в нашій країні.

На ринку України представлений широкий асортимент теплового обладнання різних котлів, в основному від європейських і вітчизняних виробників, які відрізняються ціною і якістю. При виборі обладнання для опалювальної системи репутація виробника та якість збірки настільки ж важливі, як і його функціональні характеристики. Саме тому покупці найчастіше обирають опалення газовим котлом Vaillant, адже продукція Vaillant є однією з найбільш надійних. Ймовірність заводського браку зводиться до мінімуму завдяки тому, що кожна одиниця продукції збирається вручну на заводах компанії. Досить висока вартість такого обладнання цілком виправдана його високою якістю і довговічністю.

Перш ніж приступити до вибору котла, давайте розберемося, що таке газовий котел. Це пристрій, який виробляє теплову енергію для різних цілей – опалення приміщення, нагрівання води та ін. У газовому котлі теплова енергія утворюється завдяки згорання газоподібного палива.

Якщо не вдаватися в подробиці, то принцип роботи газових котлів досить простий. При подачі газу включають розпал. Від іскри запалюється запальник, а від запальника – основний пальник, яка і гріє теплоносій.

Для того щоб було простіше зрозуміти основний принцип роботи газового котла, подивіться відео:

Як вибрати газовий котел для опалення будинку?

Тепер, коли ми розібралися, що це за пристрій і як він працює, можна приступати до наступного етапу. А саме: як вибрати газовий котел для опалення будинку. Існує кілька основних параметрів, за якими обирається газовий котел:

  • Перше і найголовніше – потужність газового котла повинна відповідати компенсації тепловтрат приміщення.
  • По-друге, тип розміщення котла. Газовий котел для опалення приватного будинку буває настінним або підлоговим. Підлогові котли, як правило, відрізняються більшою потужністю і застосовуються у будинках з площею більше 300 м2, а також якщо система опалення в будинку – гравітаційного виду або, як її називають, «самопливна». У таких ситуаціях підбирається підлоговий котел з мінімальним опором теплообмінника, що дає нормально працювати різниці щільності теплоносія в гравітаційній системі опалення.
  • Третій параметр - природне або примусове видалення димових газів. Тут вибір залежить від можливості влаштування димоходу з природною або примусовою тягою.

Також газовий котел для опалення будинку може бути класичним і конденсаційним. Конденсаційний котел, на відміну від класичного, має ККД умовно 110%. За рахунок чого це досягається? Дуже просто – цей котел забирає тепло з димових газів і відправляє його в теплоносій, і чим холодніше теплоносій, тим легше передати йому тепло. Отже, якісна робота котла в режимі конденсації досягається в межах до 50С. Такий конденсаційний котел, звичайно, буде ідеально працювати з низькотемпературної системою опалення - теплими підлогами або радіаторної низькотемпературної системою.

Газові котли Vaillant для опалення будинку

Оскільки газовий котел Vaillant для опалення – це своєрідна міні-котельня, то він ще й підготовляє гарячу воду для санвузлів. Всього існує три способи нагріву гарячої води.

  1. Всередині котла є теплообмінник ГВП, і він готує воду, як, грубо кажучи, колонка в проточному режимі, даючи 10-12 літрів гарячої води. Такий котел називається двуконтурний. Для одного санвузла такої кількості гарячої води достатньо, але якщо є кілька санвузлів, наприклад, два і більше – цей котел не підійде. В даному випадку стануть в нагоді.
  2. ...одноконтурні котли для опалення будинку, які мають вбудований триходовий клапан, перемикаючий гарячий теплоносій на нагрів бойлера непрямого нагріву. ГВП підбирається з розрахунку 50 л на людину, і він забезпечує гарячою водою два або більше санвузлів, в яких можна митися одночасно, і всім буде вистачати гарячої води. Також вони мають корисну функцію рециркуляції гарячої води.
  3. Третій і більш рідкісний спосіб – поєднувати в одному котлі функцію опалення і приготування гарячої води. Це котел з вбудованим бойлером ГВП. Такі котли застосовуються рідко, але теж мають право на існування.

Це основні принципи, які необхідно засвоїти, щоб правильно вибрати газовий котел для гарячого водопостачання та опалення. У будь-якому випадку кожне конкретне обладнання може відрізнятися своїми характеристиками та мати особливу специфікацію, яку слід уточнювати у продавця.