Тепловий насос для опалення будинку

Українська компанія «iQteplo» протягом довгих років успішно займається проектуванням, монтажем та обслуговуванням систем життєзабезпечення приватних будинків. Зокрема, опалювальних систем.

Секрет успіху полягає в застосуванні сучасних технологій, використання якісного обладнання і матеріалів, злагодженій роботі висококваліфікованих професіоналів, індивідуальному підході до кожного клієнта і реалізації оптимальних рішень. Наша мета – якісно і в строк виконати своє завдання. Адже, незважаючи на поширену оману, що проектування і монтаж опалення приватного будинку – це просто, без багаторічного досвіду за плечима і регулярного дослідження інноваційних технологій, що постійно розвиваються, досить важко створити економну систему життєзабезпечення для безпечного і комфортного проживання в будинку.

Дана стаття призначена не для інженерів, а для широкого кола читачів, які вирішили використовувати в своєму будинку опалення тепловим насосом. У ній я спробую просто і дохідливо пояснити основні моменти, які повинен знати замовник.

Vaillant aroTHERM VWL 55/2 A 230 В

Тепловий насос Vaillant aroTHERM VWL 55/2 A 230 В

Тепловий насос для опалення Vaillant aroTherm VWL 55/2 A 230 В типу «повітря-вода» з функцією «активний холод» працює при температурі зовнішнього повітря від -15 градусів на опалення і 46°С для режиму охолодження.

 • Простий і надійний при монтажі, немає необхідності прокладання фреонового контуру.
 • Може використовуватися на опалення, охолодження з функцією активний холод і нагрів ГВП.
 • Високий коефіцієнт перетворення (COP) завдяки сучасному довговічному компресору.
 • Гнучке модулювання потужності і відсутність високих пускових струмів завдяки інверторній технології.
 • Максимальне використання відновлюваної енергії при роботі в системі з іншим обладнанням.
Vaillant flexoCOMPACT exclusive VWF 58/4 400 V

Тепловий насос Vaillant flexoCOMPACT exclusive VWF 58/4 400 V

Тепловий насос Vaillant flexoCOMPACT exclusive VWF 58/4 400 V може працювати з різними джерелами тепла (грунт, вода чи повітря).

 • Вбудований водонагрівач 185 л з нержавіючої сталі.
 • Функція активного і пасивного охолодження.
 • Моніторинг і облік спожитої і виробленої енергії.
 • Можливість роботи в системах опалення з газовими котлами, сонячними колекторами, фотоелектричними елементами.
 • Автоматичний вибір найбільш економічно вигідного генератора тепла в системі.
 • Немає необхідності працювати з фреоновими контурами.
Vaillant flexoTHERM exclusive VWF 57/4 400V

Тепловий насос Vaillant flexoTHERM exclusive VWF 57/4 400V

Тепловий насос Vaillant flexoTHERM exclusive VWF 57/4 400V може працювати з різними джерелами тепла (грунт, вода чи повітря).

 • Температура нагріву до 65 С при низькому рівні шуму (до 41 дБ).
 • Функція активного і пасивного охолодження.
 • Моніторинг і облік спожитої і виробленої енергії.
 • Можливість роботи в системах опалення з газовими котлами, сонячними колекторами, фотоелектричними елементами.
 • Автоматичний вибір найбільш економічно вигідної генератора тепла в системі.
 • Немає необхідності працювати з фреоновими контурами.

Отже, автономне опалення приватного будинку починається з розробки проекту і підбору обладнання. Якщо в якості основного елемента опалювальної системи виступає теплонасос, слід краще розібратися і зрозуміти, що це за пристрій. Давайте розглянемо, які ж питання найчастіше виникають у замовників.

По-перше: що таке тепловий насос та чому він заощаджує гроші?

Сама назва говорить про те, що тепловий насос тепло не виробляє, а тільки його перекачує. Тобто всі опалювальні генератори, такі як котел газовий, електричний, твердопаливний, виробляють тепло і мають ККД (коефіцієнт корисної дії) в районі 80-94%. Тепловий насос тепло не створює, а тільки перекачує і витрачає енергію лише на перекачування тепла, тому ККД теплового насоса в середньому 1:5. Тобто, витративши 1 кВт енергії, він видає 5 кВт тепла. Отже, його ККД – не 90%, а, грубо кажучи, 500%.

По-друге: як працює тепловий насос і звідки він бере тепло?

Все дуже просто. Джерелом тепла може бути повітря, грунт, вода, тому теплові насоси і називаються: грунт-вода, повітря-вода, вода-вода. Перше слово в назві – це джерело тепла, а друге – це теплоносій системи опалення.

Принцип роботи теплового насоса грунтується на законах фізики, а саме на другому законі термодинаміки. Простий приклад – фреон кипить при низьких температурах, газ при стисненні нагрівається, а при розширенні охолоджується.

Ці закони фізики давно використовуються у відомому нам холодильнику, де продукти – джерело тепла, а холодильник забирає з них тепло і викидає його у зовнішній контур. Так і тепловий насос бере тепло з повітря, грунту (геотермальний тепловий насос), води, теплоносій при стисненні нагрівається, віддаючи тепло системі опалення. Потім при різкому розширенні охолоджується і забирає тепло з повітря, грунту, води, і весь процес повторюється по колу.

Тепловий насос для опалення будинку

Тому при виборі найважливішого елемента - серця системи опалення рекомендуємо звернути особливу увагу на тепловий насос для опалення будинку через його економічності і надійності.

Займаючись установкою і обслуговуванням систем життєзабезпечення протягом багатьох років, фахівці компанії «iQteplo» змогли проаналізувати, наскільки успішно функціонує той чи інший насос для опалення приватного будинку. Виходячи з цього, ми допоможемо підібрати оптимальне рішення для будь-якого проекту.

Тепловий насос принцип роботи відео

Принцип роботи теплового насоса наочно показаний в наступному відеоролику.

Ми пропонуємо нашим клієнтам придбати тепловий насос для будинку від перевірених виробників. Це надійне обладнання, добре зарекомендувало себе протягом тривалого часу використання. Якщо Вам необхідний джерело опалення, альтернативний класичним, то тепловий насос опалення буде кращим рішенням. Вибір типу насоса залежить лише від технічної доцільності його установки і поставленого завдання.