Плоскі сонячні колектори для опалення

Опинившись перед вибором, який сонячний колектор вибрати для системи опалення та гарячого водопостачання свого будинку, люди найчастіше звертаються за пошуком відповіді до інтернету.

В інтернеті можна знайти велику кількість як корисної, так і абсолютно хибної інформації. Ми не будемо розвінчувати всі міфи, але спочатку зупинимося на деяких.

Міф 1. Для гарячого водопостачання використовуються плоскі сонячні колектори для опалення – вакуумні. І це не правда. Обидва пристрої призначені для одних і тих же цілей, але кожен з них має свої нюанси в експлуатації. Незалежно від типу, сезонні колектори раціонально використовувати в теплу пору року, відповідно не для обігріву приміщення, а для гарячого водопостачання.

Миф2. Плоскі сонячні колектори опалення абсолютно не ефективні в холодну пору року, особливо взимку. І це твердження теж невірно. Існують сезонні і всесезонні колектори. Сезонні колектори, якого б типу вони не були – вакуумні або плоскі, дійсно недоцільно використовувати взимку. Всесезонні плоскі колектори ефективно працюють в будь-який час року.

Миф3. Взимку плоскі сонячні колектори для нагріву води швидше засипає снігом. Що ж... При сильних снігопадах в Україні снігом засипає все, не тільки дахи. Причому досить швидко. Очищати від завалів снігу доведеться не лише плоским, але і трубчастий колектор. Плоский очищати навіть простіше. А деякі виробники заздалегідь продумують цей момент і наділяють свої пристрої здатністю очищатися від снігу та інею в зимовий період.

Купити плоский сонячний колектор

Плоскі сонячні колектори, принцип роботи яких схожий на принцип роботи вакуумних трубчастих колекторів, складаються з корпусу, який кріпиться до даху чи стіни будинку. На відміну від вакуумних, процес установки плоских колекторів полягає в монтажі корпусу і припаювання абсорбера, який є основним елементом пристрою, до трубопроводу, (pdw) для відведення тепла.

Вибираючи плоский сонячний колектор, слід звернути особливу увагу на виробника і на матеріали, використовувані при виготовленні.

Абсорбер — основний елемент колектора. Саме він і відповідає за поглинання сонячної радіації. Типи абсорберів по конструкції: пір'яний абсорбер і цільнолистовий. По виду матеріалу:

  • Мідь+мідь
  • Алюміній+алюміній
  • Комбіновані (алюміній+мідь)

Найбільш популярним на ринку поки що є останній тип абсорберів. Також ефективність роботи сонячного колектора залежить від його покриття. На сьогоднішній день майже кожен плоский сонячний колектор, купити який можна в Україні, випускається тільки з високоселективними поглинають покриттями, які дозволяють ефективно абсорбувати сонячну енергію.

Всесезонні сонячні колектори

На плоский сонячний колектор ціна може бути набагато менше, ніж на вакуумний колектор тієї ж фірми і ідентичного розміру. Це пояснюється тим, що у вакуумних і плоских колекторів відрізняється ККД, до того ж, при несправності трубки вакуумного колектора, її можна замінити, не демонтуючи корпус. Плоский колектор при несправності доведеться замінити повністю. У нашому магазині представлений широкий вибір продукції від надійних виробників. Ми допоможемо підібрати оптимальне рішення для самого вимогливого клієнта.

Як уже згадувалося вище, сонячні колектори діляться на сезонні і всесезонні. Всесезонні сонячні колектори - напірні і оснащені автоматикою. Розрізняють киплячі і некіплячі системи. Принцип роботи останніх - досить простий. У незакіпающіх геліотермальних системах передбачається автоматичний злив незамерзаючої теплоносія в ємність, а без теплоносія система закипіти не зможе. Єдиною складністю при установці такої системи буде дотримання необхідних кутів нахилу для самозливу теплоносія, тому краще довірити монтажні роботи професіоналам.