Насосні групи для опалення

Будь-яка сучасна система опалення є примусовою, тобто теплоносій по трубах до опалювальних приладів подається примусовим шляхом, за винятком гравітаційних систем, які в наш час зустрічаються дуже рідко, через свою інертність і великі діаметри труб.

Всі сучасні системи опалення виконуються тільки по теплотехнічному і тепло-гідравлічному розрахунку, який включає в себе як складову частину розрахунку, гідравлічний поділ за принципом первинно-вторинних кілець, через термогідравличні розділювачі або розподільники, де вторинними кільцями є насосна група для опалення і сама система опалення. Будь-яка система опалення потребує гідравлічний поділ джерела тепла і споживача тепла. Джерело тепла, як правило, одне, але якщо їх кілька, то вони з'єднуються в каскад і між ними і споживачем тепла обов'язково повинен бути гідравлічний поділ. Якщо джерело тепла – це теплогенератори з більш або менш постійною витратою теплоносія, то споживач тепла – це теплі підлоги, радіатори, фанкойли, і, отже, з дуже різними витратою теплоносія і різним температурним режимом. Щоб реалізувати витрата теплоносія в контурах опалення застосовуються насосні групи.

Насосні групи в системах опалення

Готовими називаються групи швидкого монтажу. У них передбачена запірна арматура, термометри, насоси та вузли змішування. Насосні групи швидкого монтажу іменитих виробників, таких як Vaillant, Meibes, Buderus, Oventrop, Termojet легко компонуються з іншим обладнанням цих виробників, що дуже зручно і практично, так як на них передбачено кріплення, утеплення, посадочні гнізда і можливість поміняти подачу справа наліво і навпаки, що дає більше можливості в компонуванні котельні.

Пряма і змішувальна насосна група

Давайте розглянемо докладніше, які бувають насосні групи. Відрізняються насосні групи за двома основними ознаками – це прямі і змішувальні групи.

Змішувальна насосна група регулює температуру теплоносія, задану на автоматиці, яка управляє сервоприводом насосної групи, за допомогою триходових клапанів. Зазвичай вона застосовується в системах підлогового опалення або в радіаторних низькотемпературної системи.

Прямі насосні групи подають теплоносій у систему опалення без регулювання температури. Пряма насосна група використовується у високотемпературних системах опалення, таких як радіаторна або фанкойли.

Оскільки будь-яка сучасна система передбачає тепло-гідравлічний розрахунок, то й насосні групи відрізняються діаметрами приєднання і насосами за витратно-напірного графіку, так як система опалення потребує різну кількість теплоносія в залежності від теплових навантажень. Готова насосна група дозволяє швидко і компактно обв'язати котельню. Крім того, її застосування є найбільш ефективним для вирішення завдань щодо надійного з'єднання встановлюваних елементів. І, звичайно ж, компоненти обв'язки гарантовано підходять один до одного за характеристиками.

У збірній насосної групі кожен елемент доведеться купувати і встановлювати окремо. Тобто, правильне функціонування системи залежить не тільки від якості обладнання, але і від правильності установки. Як готова, так і збірна насосна група не фірмових виробників обходиться дешевше і є лише спробою повторити фірмові насосні групи, їх варто розглядати лише з позиції ціни, а в іншому не варто приділяти їм увагу. Самозбірні не фірмові групи при купівлі обійдуться дешевше, але в процесі експлуатації витрати на їх обслуговування більше, та й котельня виглядає по-іншому.

Насосні групи в сучасній системі опалення

Приймаючи рішення, яку вибрати насосну групу, зверніть увагу на виробника. Як правило, продукція перевірених виробників буде набагато надійніша і якісна. Перед покупкою також слід чітко визначити, які конкретно завдання повинна виконувати насосна група. Також важливим фактором є і можливість автоматизації насосних груп.

Купуючи збірну групу, потрібно розуміти, що будь-яка насосна група складається з ключових елементів, без яких не обійтися:

  • Циркулярний насос.
  • Запірні клапани.
  • Мінімальна автоматика або ручне керування температурою теплоносія.
  • Обв'язка для монтажу.

Завдяки насосним групам сучасна система опалення будь-якого типу може бути обладнана в самі короткі терміни і без додаткових зусиль. Основні завдання, які вирішують різні насосні групи:

  • Примусова циркуляція теплоносія в опалювальній системі.
  • Регулювання температури системи опалення.
  • Запобігання зворотного ходу теплоносія.
  • Захист від надлишкового тиску в системі опалення.

Фірмові насосні групи більш ремонтно-придатні, і, що важливо, ремонт не займає багато часу, що важливо в опалювальний період, коли котельня не може довго простоювати.

Ось основні моменти, які повинен знати споживач при виборі насосних груп. Висновок: якщо є можливість, то краще використовувати фірмове обладнання та фірмові насосні групи.