Радіатори опалення для будинку

Одним з основних завдань при облаштуванні систем життєзабезпечення квартири або будинку є вибір радіаторів опалення. При виборі радіаторів опалення в першу чергу необхідно керуватися правилом, що радіатор повинен подобатися зовні. Якщо радіатор сподобався, то треба його класифікувати, підійде він Вам чи ні.

Спробуємо в цьому розібратися. Які бувають радіатори?

Виходячи з матеріалу виготовлення, існують наступні види радіаторів опалення: алюмінієві, біметалічні, сталеві, мідно-алюмінієві, чавунні. Всі вони в свою чергу діляться на два основних типи це збірні і цільні.

Для того, щоб чітко зрозуміти, які бувають радіатори опалення, розглянемо обидва типи більш детально. Кожен з цих типів також поділяється на підвиди.

Цілісні радіатори опалення

1. Цілісні конструкції не мають секцій і міжсекційних з'єднань, тому вважаються більш надійними. Адже відсутність множинних сполук виключає ймовірність протікання з-за низької якості або зношеності прокладок. Цілісні радіатори опалення бувають панельні і трубчасті. У кожного з них є свої переваги і недоліки.

Наприклад, панельні радіатори опалення мають хороші робочі характеристики та досить великий термін експлуатації. Вони відрізняються не лише своєю конструкцією, але і тепловіддачею. Приблизно 80% використовуються опалювальних приладів складають саме вони.

Найбільш поширений підвид – панельний сталевий радіатор опалення. Якщо у Вас висотка, припустимо, 17-ть поверхів і стоякова система опалення, то панельний цілісний радіатор Вам не підійде, треба розглянути варіант з трубчастим або збірним радіатором, в якому буде вказано робочий тиск до 10 атмосфер.

Цілісні трубчасті радіатори опалення ми розглядати не будемо через їх високу вартість. Асортимент радіаторів опалення в сучасному світі величезний, тому кожен покупець може легко підібрати підходящий варіант за ціною, кольором, розмірами і формою профілю трубок.

Збірні радіатори опалення

2. Найпоширеніші збірні радіатори опалення – алюмінієві, біметалеві, чавунні. Збірні конструкції складаються з секцій, кількість яких визначається обсягом обігріваємого простору.

  • Алюмінієві радіатори опалення відрізняються від біметалічних тільки тим, що в біметалічних всередині сталеві вставки, тобто метал залитий алюмінієм. Якщо у Вас гравітаційна, тобто самопливна система опалення, то підійде тільки алюмінієвий з-за великого проходу всередині радіатора або чавунний.
  • З-за великої кількості недоліків чавунні радіатори опалення застосовуються рідко. Їх мінуси: вага, поганий зовнішній вигляд, за винятком чавунних радіаторів «ретро», але у них вартість до 1000 євро за одиницю та 250 євро запірна арматура. Тому вони теж використовуються рідко.
  • Як вже зрозуміло з назви, біметалічні радіатори опалення виготовляються з двох видів металу. Як правило, це сталь і алюміній. Даний вид радіаторів володіє досить високою тепловіддачею і привабливим зовнішнім виглядом. На жаль, стоять вони дорожче, а якщо вибрати модель дешевше, то це позначиться на антикорозійних властивостях.

Де не можна використовувати збірні радіатори? Збірні радіатори не потрібно використовувати в системах, де теплоносій «незамерзайка», так як він з часом роз'їсть прокладки між секціями радіатора, і він почне підтікати.

Який радіатор нам підійде?

Отже, давайте спробуємо з'ясувати, який вибрати радіатор опалення, а головне – який радіатор Вам підійде, а який ні. Якщо у Вас висотка, то тільки той, в паспорті якого буде вказано тиск, який підходить до Вашого приміщення. Якщо у Вас котедж, то підійде будь-який, якщо, звичайно, у Вас в системі опалення не залита «незамерзайка», якщо вона залита, то тільки цілісний радіатор.

Найпоширенішим цільним радіатором є, панельний сталевий. Панельний сталевий радіатор отримав свою популярність зважаючи на універсальність. Найбільша перевага панельного радіатора в тому, що при одних і тих же розмірах з секційним, великий вибір потужностей таких як: 10 тип, 11 тип, тип 22, 33 тип, де вказано кількість гріючих поверхонь і кількість ребер, що дуже зручно при підборі радіатора по потужності для будь-якого приміщення. Також великий вибір висот і довжин сталевих радіаторів. Вони можуть бути висотою до 900 мм і довжиною до 5000 мм, з підключенням через вузол нижнього підключення або через бічні отвори. В залежності від типу радіатора, його розмірів і місця установки вибирається тип підключення, такий як нижній, бічний, діагональний. Важливо і зручність при підключенні сталевого радіатора. Це наявність кріплення. У випадку з секційним збірним радіатором кріплення і набір пробок потрібно купувати окремо.

Як же підібрати радіатор самому?

Це дуже просто. Якщо Ви замислюєтеся про те, який вибрати радіатор опалення для будинку, Вам слід знати наступне. Радіатор підбирається по потужності виходячи з тепло-втрат приміщення. Якщо продавці скажуть по квадратурі, то це неправильно, так як при однаковій квадратуру можуть бути зовнішні стіни з різних матеріалів, з різним утепленням і з різною кількістю вікон і самих зовнішніх стін.

Порахувати тепловтрати приміщення нескладно. Зараз існує багато онлайн-калькуляторів в інтернеті, які допомагають порахувати їх. При виборі потужності радіатора в паспорті можна побачити такі цифри 90-70-20, де 90 С - це температура теплоносія подачі, 70 С – зворотна температура, а 20 С - це температура приміщення. При цьому потужність радіатора, наприклад 1000 Вт. В даний час всі системи опалення низькотемпературні, які дають максимум ККД, тому температура теплоносія максимум 60 С, а температура приміщення 22-24 С. Виходячи з цього треба давати поправку по потужності на низькотемпературну систему, тобто якщо тепловтрати приміщення 1000 Вт, і в паспорті радіатора вказано 1000 Вт при 90-70-20, то краще підібрати радіатор на 50-70% більше, тобто 1500-1700 Вт, і тоді він добре буде працювати в низькотемпературної системи. Ця система розрахунків впливає і на те, який вибрати радіатор опалення для квартири.

Ось основні моменти, які повинен знати споживач при виборі радіатора. За більш глибокої інформацією краще звернутися до фахівців. Якщо у Вас котедж, то нагадаю, що будь-яка система опалення будинку робиться за проектом, в якому є теплотехнічний і тепло-гідравлічний розрахунок. Сподіваємося, ця стаття допомогла Вам зрозуміти, як підібрати радіатор опалення правильно.