Теплові насоси "грунт"

Останнім часом для створення автономного опалення та гарячого водопостачання все більшою популярністю користуються альтернативні джерела енергії. Теплова енергія – не виняток.

Теплові насоси – це пристрої для перенесення тепла від джерела до теплоносія. Теплові насоси грунт використовують теплову енергію землі. Зазвичай джерело і теплоносій в назвах насосів йдуть у парі. Пара «грунт-вода» означає, що джерелом є грунт, а теплоносієм – вода, що циркулює в трубопроводі системи опалення. Всього таких пар може бути не так вже й багато: повітря-повітря, повітря-вода, вода-вода, грунт-вода і грунт-повітря.

Тепловий насос земля-повітря або ґрунт-повітря не використовує в якості теплоносія воду. Нагріта енергією землі спеціальна рідина переходить у газоподібний стан, після стиснення нагрівається і потрапляє в теплообмінник, де віддає більшу частину тепла. Після цього перетворюється на конденсат, потрапляє у випарник і переміщається в компресор, нагріваючись і продовжуючи рух у зворотному напрямку.

В залежності від виду джерела тепла тепловий насос земля-вода може бути двох типів: з джерелом тепла від поверхневого шару землі, нагрітої сонячними променями, і насоси, дістає геотермічне тепло ґрунту. Система такого насоса зазвичай складається з декількох контурів, сполученими теплоносіями. Перший контур – джерела енергії. З нього тепло землі передається до наступного контуру, з якого воно потрапляє в контур опалювальної системи. Тобто, нагріває воду в трубопроводі, забезпечуючи обігрів приміщення і гаряче водопостачання.

Vaillant flexoCOMPACT exclusive VWF 58/4 400 V

Тепловий насос Vaillant flexoCOMPACT exclusive VWF 58/4 400 V

Тепловий насос Vaillant flexoCOMPACT exclusive VWF 58/4 400 V може працювати з різними джерелами тепла (грунт, вода чи повітря).

 • Вбудований водонагрівач 185 л з нержавіючої сталі.
 • Функція активного і пасивного охолодження.
 • Моніторинг і облік спожитої і виробленої енергії.
 • Можливість роботи в системах опалення з газовими котлами, сонячними колекторами, фотоелектричними елементами.
 • Автоматичний вибір найбільш економічно вигідної генератора тепла в системі.
 • Немає необхідності працювати з фреоновими контурами.
Vaillant flexoTHERM exclusive VWF 57/4 400V

Тепловий насос Vaillant flexoTHERM exclusive VWF 57/4 400V

Тепловий насос Vaillant flexoTHERM exclusive VWF 57/4 400V може працювати з різними джерелами тепла (грунт, вода чи повітря).

 • Температура нагріву до 65 С при низькому рівні шуму (до 41 дБ).
 • Функція активного і пасивного охолодження.
 • Моніторинг і облік спожитої і виробленої енергії.
 • Можливість роботи в системах опалення з газовими котлами, сонячними колекторами, фотоелектричними елементами.
 • Автоматичний вибір найбільш економічно вигідної генератора тепла в системі.
 • Немає необхідності працювати з фреоновими контурами.

Принцип роботи ґрунтового теплового насоса

Виходячи з написаного вище, можна прийти до висновку, що принцип роботи ґрунтового теплового насоса «грунт-вода» і «ґрунт-повітря» відрізняється в основному лише кінцевим теплоносієм. У першому випадку – це холодоагент, що переходить в газоподібний стан. У другому – вода.

Вибираючи ґрунтовий тепловий насос в якості основного пристрою для системи опалення, слід враховувати наступні фактори:

 • Оцінка споживання потужності встановленого обладнання з урахуванням теплового насоса. Згідно з чинним обмеження по потужності електричних мереж, сумарна потужність не повинна перевищувати допустиму величину, яка вказується в договорі з постачальником електричної енергії.
 • Для установки системи необхідна прокладка труб – горизонтальна або вертикальна. Остання передбачає бурління свердловин. Початкова висока вартість обладнання і трудомісткість установки цілком окупається протягом 3-5-ти років експлуатації.

Основні переваги, якими володіє земляний насос для опалення будинку:

 • Система повністю екологічно безпечна, оскільки повністю відсутні шкідливі викиди, які надають згубний вплив на природу і людський організм.
 • Надійність і ефективність у роботі.
 • Відсутність витрат на придбання палива для системи опалення та ГВП.
 • Автономність системи (відпадає необхідність в підключенні до магістрального газопроводу).

У порівнянні з іншими, ґрунтовий тепловий насос для опалення будинку вважається найбільш універсальним, оскільки для нього підходить практично будь-який грунт. Ефективність роботи грунтового насоса мало залежить від зовнішньої температури повітря, відсутня необхідність в розташуванні поблизу джерел води.

Купити земляний тепловий насос в магазині компанії iQteplo

Компанія «iQteplo» пропонує правильно підібрати і вигідно купити земляний тепловий насос. Широкий асортимент представленої продукції дозволяє знайти оптимальне рішення навіть для самого складного проекту опалювальної системи.

Незважаючи на видиму простоту пристрою, його установку слід довірити кваліфікованим фахівцям. При грамотному монтажі системи, земляний насос для опалення будинку ефективно прослужить Вам протягом довгих років.