Вакуумні сонячні колектори для опалення

Сонячні колектори дозволяють використовувати безкоштовну сонячну енергію для споживчих потреб. Розрізняють плоскі і вакуумні колектори.

Останні складаються з вакуумних трубок і володіють великим ККД у порівнянні з панельними. Принцип роботи сонячного колектора досить простий – він не продукує теплову енергію, а передає її від джерела до носія. Можна використовувати вакуумні сонячні колектори для опалення і для гарячого водопостачання. Отримана енергія в десятки разів перевершує витрачену енергію, тому дані пристрої є економічно вигідними.

Якщо говорити про конструкції, то вакуумні сонячні колектори опалення складаються з таких елементів – кріплення або рама, корпус-теплообмінник і вакуумні скляні трубки. Відповідно, встановлення даного типу сонячного колектора відбувається в наступній послідовності:

  • Спочатку монтують кріплення або раму.
  • Далі закріплюється сам корпус.
  • У корпус-теплообмінник по одній вставляються вакуумні трубки.

Для ефективного та раціонального використання незатребуваної площі будинку, колектори зазвичай встановлюються на даху. Вони можуть монтуватися практично під будь-яким кутом (5-90 градусів). Мінімальний кут нахилу забезпечує циркуляцію теплоносія. Вакуумні сонячні колектори, принцип роботи яких не сильно відрізняється від принципу роботи плоских сонячних колекторів, також мають деякі відмінності за типом корпусу і вакуумних трубок.

Найдешевший тип пристрою – це вакуумний сонячний колектор, одним з елементів якого є трубки прямого нагріву. У конструкції такого типу передбачений нагрів теплоносія (наприклад, води) від прямого контакту з внутрішньою стороною стінки корпусу, яка поглинає тепло.

Головний недолік такого колектора полягає в неможливості роботи під високим тиском з-за прямого контакту теплоносія з трубкою, а також у недоцільності використання в холодну пору року. Тобто, цей пристрій є сезонним.

Вакуумний сонячний колектор з тепловим стрижнем Heat Pipe

До такого типу відноситься вакуумна трубка з тепловим стрижнем Heat Pipe, яка з'єднується з корпусом-теплообмінником за допомогою спеціального гнізда. Тому при несправності одного компонента системи (трубка або ж сам корпус) можна з легкістю замінити його. Цей вакуумний сонячний колектор купити можна за цілком доступною ціною, але, головне, він не має обмежень по експлуатації в системах високонапірних геліотермальних (сонячних).

У вакуумних трубках з конструкцією U-type знаходиться проточний теплообмінник U-образної форми. За рахунок цього в рази підвищується ефективність їх роботи. Але на такий вакуумний сонячний колектор ціна буде вище. Ще одним недоліком подібних трубок є те, що вони складають єдину конструкцію з корпусом. Тобто, при несправності трубки або корпусу, не можна просто замінити один елемент системи.

Вакуумні трубчасті сонячні колектори

Останній на сьогоднішній день тип - пір'яні скляні вакуумні трубки. Вакуумні трубчасті сонячні колектори з пір'яними вакуумними трубками характеризуються високою вартістю, більш складною установкою і являють собою комбінацію трубок типу Heat Pipe і плоских вакуумних колекторів. Вони вважаються найбільш ефективними, але при виникненні несправності вимагають повної заміни. Причому для заміни несправних трубок доведеться зливати теплоносій всій геліотермальной системи.

Наша компанія пропонує клієнтам купити вакуумні сонячні колектори від перевірених виробників за доступними цінами. Широкий вибір асортименту дозволяє кожному покупцеві підібрати оптимальний варіант для його індивідуальної опалювальної системи і системи гарячого водопостачання. Для отримання додаткової інформації звертайтеся до консультантів нашого магазину.